O nas

 

Przedszkole „Szczęśliwy Karpik”  jest pierwszym na zatorszczyźnie niepublicznym przedszkolem z oddziałami integracyjnymi.

 

Powstało w roku 2012 z inicjatywy Fundacji  "Przywołaj Uśmiech", która od ponad dwóch lat aktywnie pomaga dzieciom z naszej okolicy.

 

Nasze przedszkole znajduje się w Zatorze-Łowiczkach, w budynku, w którym niegdyś mieściła się szkoła. Przekształcony przez nas budynek posiada dwie nowo wyposażone sale do zabaw, jadalnię, zaplecze kuchenne, toalety, sale do pracy z logopedą, pedagogiem specjalnym i fizjoterapeutą oraz duży ogród.

 

Malownicza, zaciszna  okolica, oddalona od wielkomiejskiego hałasu  to niewątpliwy atut lokalizacji naszego przedszkola. Pobliski, niewielki lasek stanowi cel częstych spacerów naszych podopiecznych, podczas których mają możliwość codziennego bliskiego kontaktu z naturą.

 

 

Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 do 8 lat.  

 

Koncepcja pracy naszej placówki opiera się na zasadzie, że każde dziecko ma prawo do pełnego dostępu do edukacji bez względu na to, jaki prezentuje potencjał rozwojowy. Przedszkole integracyjne daje szansę rozwoju zarówno dzieciom niepełnosprawnym, jak i pełnosprawnym, uczy tolerancji, wzajemnej akceptacji i zrozumienia.  

                                                                                                                        

 

Celem istnienia naszego Przedszkola jest integracja dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. Chcemy nauczyć naszych podopiecznych wrażliwości na potrzeby innych, wesprzeć rozwój dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych poprzez wielokierunkowe działania dydaktyczne i wychowawcze. Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu, ale i do radzenia sobie z porażkami. Współpracujemy z rodzicami, środowiskiem i specjalistami. Zapewniamy warunki sprzyjające rozwijaniu zdolności i zainteresowań dzieci. Przygotowujemy dzieci do osiągnięcia dojrzałości szkolnej. Wierzymy, że nasza praca zaowocuje w przyszłości społeczeństwem otwartym, życzliwym, zdolnym do empatii i niesienia pomocy słabszym.

 

 

W ramach prowadzonego przez nas oddziału integracyjnego dzieci mogą zostać objęte programem kształcenia specjalnego, wczesnego wspomagania rozwoju oraz pomocy psychologiczno- pedagogicznej. Zapewniamy indywidualną rehabilitację ruchową, terapię logopedyczną, psychologiczną, pedagogiczną, integrację sensoryczną oraz konsultacje z fizjoterapeutą.

 


Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat działalności Fundacji "Przywołaj Uśmiech" zapraszamy na stronę internetową: www.przywolajusmiech.pl

 


Przyjmujemy dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności, o potrzebie kształcenia specjalnego oraz wymagające wczesnego wspomagania rozwoju.

 

 

 

 

Struktura organizacyjna :

 

DYREKTOR:

mgr Renata Nocula


DYREKTOR DS. FINANSOWO-ADMINISTRACYJNYCH:

Halina Cieślica-Boba

 

ŁOWICZKI


NAUCZYCIELE i SPECJALIŚCI:

wychowawcy:


I grupa: maluszki JABŁUSZKA

lic. Marta Nicieja 

                lic. Marta Sala


II grupa: średniaki JAGÓDKI

mgr Agnieszka Dąba

                mgr Magdalena Malec


III grupa: starszaki MALINKI

                 mgr Karolina Opyrchał

 

ODDZIAŁ ZATOR

 

I grupa :  starszaki SÓWKI

lic. Ewa Bułka

mgr Karolina  Kurzak

 

II grupa: średniaki MYSZKI

lic. Paulina Polanek

mgr Lidia Świątek


język angielski: Sujatha Kowalczyk


 

pedagog specjalny -mgr Urszula Sadowska

logopeda                 - mgr Renata Nocula

fizjoterapeuta        - mgr Katarzyna Rakoczy

psycholog                - mgr Anna Jabłczyk

terapeuta SI           - mgr Katarzyna Rakoczy

hipoterapia             - Zofia Kamińska, Halina Cieślica-Boba

 religia  - ks Marcin Sędzik


INTENDENTKA:

Pani Renata Konowalska- Cieślica

Pani Iwona Pokrywka

 

SEKRETARIAT:

Pani Anna Jarnot-Skawińska

Pani Sabina Mąsiorska

 


Galeria